Новини :: Чемпіонат області
У Києві відбувся семінар з реалізації в Україні проекту розвитку масового футболу УЄФА GROW
16-17 липня в Києві відбувся семінар на тему "Сталий розвиток футболу для українського суспільства як результат проектів УЄФА GROW".
На захід завітали координатор програм УЄФА з розвитку масового футболу та проекту УЄФА GROW Ігор Янкович, представники футбольних асоціацій Білорусі й Румунії, що прибули до України перейняти чи поділитися досвідом реалізації програми УЄФА, яка включає в себе розвиток аматорського, дитячого, жіночого футболу, футболу для людей з інвалідністю та ветеранів.
УАФ у роботі семінару в перший день представляли перший віце-президент УАФ Олег Протасов, генеральний секретар УАФ Юрій Запісоцький, заступник генерального секретаря УАФ Андрій Бондаренко, керівник пілотного проекту УЄФА GROW УАФ Оксана Лесик, менеджер масового футболу УАФ Олександр Каденко.
Від Івано-Франківської обласної федерації футболу в семінарі взяли участь:
- Клим Тарас Петрович – перший заступник голови ІФФФ;
- Васильків Микола Миколайович – регіональний менеджер проекту УЄФА GROW в Івано-Франківській області, заступник голови ІФФФ;
- Волосянко Олег Степанович – координатор проекту УЄФА GROW по роботі зі школами та клубами в області, відповідальний секретар ІФФФ.
У рамках програми розвитку масового футболу від УЄФА були обрані три області – Дніпропетровська, Київська та Івано-Франківська, – які будуть пілотними регіонами для реалізації проекту GROW. Головна його мета – через популяризацію футболу боротися з фізичної пасивністю, розширювати можливості для тренерів, знаходити приховані таланти і збільшувати кількість людей, які займаються футболом.
"Радий, що Україна долучилася до проекту, який уже був успішно реалізований у кількох країнах Східної Європи. У рамках семінару представники Польщі, Румунії та Білорусі поділяться своїм досвідом, який, я впевнений, обов'язково буде успішно використаний і в Україні, яка дуже захоплюється футболом і має шалені успіхи, підтвердженням чого стала перемога юнацької збірної вашої країни на чемпіонаті світу в Польщі. Після системного вивчення в рамках програми GROW ми зможемо зрозуміти, де ще є поле для вдосконалення, тобто як краще розвинути шкільний, жіночий та дитячий футбол, а також – що потрібно від УЄФА, аби досягти високих показників розвитку футболу в Україні. За підтримки всіх ланок, спрямованих на розвиток футболу та спорту загалом, ми сподіваємося за два роки показати дійсно високий результат розвитку масового футболу", – відзначив на відкритті семінару координатор проекту УЄФА GROW Ігор Янкович.
"Дякуємо, що допомагаєте нам у нашому бажанні розвиватися, – звернувся до учасників семінару з Європи Олег Протасов. – Так, у нас футбольна країна, але нам ще є над чим працювати. Масовий футбол – це наш пріоритет. Ми маємо дати дітям, загалом людям, навіть тим, хто рідко грає, правильний напрямок, щоб вони полюбили футбол ще більше. Я сам починав грати у футбол у дворі, але це було неорганізоване захоплення. Тому наша мета – надати умови, організувати дітей і спрямувати в правильне русло, і тому, на мій погляд, це дуже класний проект, й у нього великі перспективи".
"Хочу привітати всіх учасників семінару й подякувати представникам регіональних федерацій Дніпропетровщини, Київщини та Івано-Франківська, які будуть пілотними проектами розвитку масового футболу УЄФА в рамках програми GROW. Упевнений, що ми з вами візьмемо гарний старт, і це потім підхопить уся Україна", – зазначив Юрій Запісоцький.
У другій частині семінару представники польської, білоруської та румунської федерацій говорили про успішне застосування програми GROW. У рамках цієї програми УЄФА пропонує зробити глобальну структуризацію – створити єдину базу даних, де буде зберігатися інформація про кількість гравців у футбольних клубах різних районів.
"Метою семінару було обмінятися досвідом із нашими колегами з країн, в яких був успішно реалізований проект GROW, – це Румунія, Польша та Білорусь, які показали гарні результати. GROW – це про зростання, про футбол для всіх із рівними можливостями, про розширення доступу до футболу дітей, жінок, ветеранів та людей з інвалідністю. Ми хочемо відійти від змагального принципу та дати можливість просто насолоджуватися грою. Акцент, звичайно, буде на дітях, щоб головною метою була не перемога, а участь, щоб прищепити любов до футболу, дати можливість знайти нових друзів, відірвати дітей від вулиці та злочинності", – відзначила Оксана Лесик, розказавши на семінарі про особливості пілотного проекту в Україні.
Підбиваючи підсумки, господарі подякували європейським колегам і висловили впевненість у тому, що в Україні футбол продовжить успішно розвиватися – у тому числі в рамках проекту GROW.