Новини :: Новини ІФАФ та регіонів

|

Обласна асоціація футболу взяла участь у Конференції щодо посилення потенціалу громад Прикарпаття

Обласна асоціація футболу взяла участь у Конференції щодо посилення потенціалу громад Прикарпаття

24 вересня в приміщенні Старолисецького ліцею відбулася Конференція “Посилення потенціалу громад Прикарпаття в реалізації системних змін у сфері безпеки та медицини, пом’якшення економічних наслідків пандемії COVID-19”.

Захід було проведено в рамках проєкту “Співробітництво для створення комплексної системи безпеки Лисецької територіальної громади Івано-франківської області”, який впроваджує МАОМС “Агенція розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття” за підтримки громадської організації “Інститут миру і порозуміння”, що фінансується міжнародним фондом “Відродження”.

У конференції взяли участь голови територіальних громад Прикарпаття, голова Івано-франківської ОДА Світлана Онищук, представники служб та експертного середовища, перший заступник голови Івано-Франківської обласної асоціації футболу Тарас Клим, президент Дитячо-юнацької футбольної ліги Івано-Франківської області Юрій Соловей, голова Коломийської районної асоціації футболу Тарас Яворський, голова Калуської районної асоціації футболу Руслан Цюпер.

На сьогоднішній день Івано-Франківська область об’єднує 62 територіальні громади. На порядку денному у громад формування місцевих бюджетів та прогнозування місцевого розвитку.

В рамках конференції присутні обговорили питання бюджету 2022, де про особливості формування фінансової бази для громад доповідали Ірина Мацькевич – директор департаменту фінансів Івано-франківської ОДА та Ірина Столярик – начальник головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Темою зустрічі також були системи безпеки громад, громадське здоров’я, мережі та фінансове забезпечення життєдіяльності органів місцевого самоврядування, дорожня інфраструктура, розвиток гірських та депресивних територій.

Перший заступник голови ІФАФ Тарас Клим розповів про розвиток футболу на обласному, районному рівнях та в розрізі новостворених територіальних громад. Тарас Петрович наголосив, що саме адміністративна реформа має стати рушійною силою розвитку та вдосконалення дитячо-юнацького футболу. Саме в громадах потрібно створювати футбольні клуби чи спортивні школи, в яких має бути вся вікова система юнацького футболу, а вершиною цієї системи має бути доросла футбольна команда аматорського чи професіонального рівня. Прикладом такої роботи є футбольні клуби МФК “Прикарпаття” Івано-Франківськ, СФК “Богородчани”, ФК “Микуличин”, ФК “Варатик” Коломия, ДЮФК “Ніка-05”Івано-Франківськ.

Президент ДЮФЛІФО Юрій Соловей у своєму виступі відмітив, що дитячо-юнацький футбол області надзвичайно популярний вид спорту. Саме тому, для якісної організації та проведення змагань серед дітей та молоді, п’ять років назад за сприяння обласної асоціації футболу було створено дитячо-юнацьку футбольну лігу області.

За цей термін дитячо-юнацька ліга створила систему змагань для всіх вікових груп від 11 до 18 років. Найпопулярнішими змаганнями серед дітей є вікові групи U-11 та U-12. В цьому році заявлено рекордну кількість команд, а саме 56, які представляють всі регіони області. Унікальним є те, що хлопчики вікової категорії U-11 змагаються без турнірних таблиць за системою змагань, як дорослі футболісти і по завершенні змагань всі учасники, а їх в цьому році близько 500, отримують медалі чемпіонів за участь у змаганнях.

Також популярними є змагання вікових категорій U-14/16, адже тут юні футболісти змагаються на великих полях, роблячи перші кроки до дорослого футболу. В цьому році таких команд є 40. Змагання U-17 є теж популярними, адже це футболісти, які за крок до дорослого професіонального футболу.

Також Юрій Ігорович розповів, що дитячо-юнацька футбольна ліга не забуває і про розвиток дівочого футболу та намагається зробити таку ж систему, як і серед хлопчиків. А загалом у поточному футбольному сезоні під прапором області об’єдналося 100 команд та близько 3000 футболістів в шести різних чемпіонатах.

Виступи футбольних керівників ІФАФ і ДЮФЛІФО супроводжувалися візуальними презентаціями з ілюстраціями, графіками та ключовими тезами. Всі громади були запрошені до спільних проєктів з розвитку дорослого та дитячо-юнацького футболу в області.

Конференція Старий Лисець
Конференція Старий Лисець
Конференція Старий Лисець
Конференція Старий Лисець
Конференція Старий Лисець
Конференція Старий Лисець
Конференція Старий Лисець
Прес-служба Івано-Франківської обласної асоціації футболу