Новини :: Українська асоціація футболу

|

Івано-Франківський стадіон "Рух" може втратити можливість приймати матчі рівня ПЕРШОЇ ліги ПФЛ України

Івано-Франківський стадіон Рух може втратити можливість приймати матчі рівня ПЕРШОЇ ліги ПФЛ України

Згідно рішення Виконавчого комітету Української асоціації футболу від 16 грудня 2019 року, з сезону 2021-2022 рр. припиняють діяти Реєстри стадіонів та впроваджуються категорії стадіонів від 1-ої до 4-ої. Категорії надаються на підставі відповідності стадіонів структурним критеріям згідно Положення про категорії стадіонів Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу.

Стадіони 1-ої категорії УАФ мають право приймати матчі рівня II ліги ПФЛ, юнацьких команд УПЛ U-19 та Кубку України до стадії 1/8 фіналу. Стадіони 2-oї категорії УАФ можуть приймати матчі І ліги ПФЛ і Кубку України до стадії 1/4 фіналу. Стадіони 3-ої категорії УАФ можуть приймати матчі УПЛ, фінальні матчі Кубку та Суперкубку України. 4-а категорія УАФ дозволяє проведення будь-яких офіційних матчів під егідою УАФ. Вона співвідноситься з 4-ою категорією УЄФА згідно Регламенту УЄФА про інфраструктуру стадіонів, яка, в свою чергу, дозволяє проведення міжнародних матчів високого рівня.

У поточному сезоні Івано-Франківський міський центральний стадіон "Рух" у м. Івано-Франківськ віднесено до 2-ої категорії УАФ.

Але одним з основних критеріїв для відповідності стадіону 2-ої категорії є система освітлення поля, яка має відповідати наступним мінімальним рівням: середньої горизонтальної освітленості Eh аvе >1200 lх та середньої вертикальної освітленості Eh аvе >750 lх.

Для підтвердження необхідного рівня освітленості поля має бути отримано Сертифікат освітлення, відповідно до Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу.

Також на стадіоні має бути облаштовано окремий сектор для представників ЗМІ, який має містити не менше 30 місць під навісом, 15 з яких повинні бути обладнаними функціональними столами.

Окрім цього, стадіон повинен відповідати й іншим вимогам до стадіонів 2-ої категорії УАФ відповідно до Положення про категорії стадіонів Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу.

За своїм потенціалом стадіон "Рух" міг би бути одним з кращих в Україні і відповідати більш високій категорії УАФ, але більша частина трибун і приміщень стадіону вимагає реконструкції та ремонту.

Комітет з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ попереджає, що в разі якщо зазначені вище недоліки не будуть усунені до старту сезону 2021-2022 рр., стадіон ризикує бути понижений з 2-ої до 1-ої категорії, що призведе до втрати можливості приймати матчі рівня ПЕРШОЇ ліги ПФЛ.

Окремо зазначаємо, що стадіон зі штучним покриттям "Хет-Трик Арена" було віднесено до 1-ої категорії УАФ.

Список стадіонів, які на даний момент відповідають структурним критеріям 1, 2, 3 і 4 категорії УАФ, а також останню редакцію Регламенту інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу можна подивитись (завантажити) на сайті УАФ за даними посиланнями:

Список стадіонів 1,2,3,4 категорії УАФ (станом на 22-02-2021)

Регламент інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу

Прес-служба Івано-Франківської обласної асоціації футболу