Новини :: Новини ІФАФ та регіонів
30-річчя ГС "ІФАФ": представляємо лауреатів номінації "Арбітри"
Івано-Франківська обласна асоціація футболу продовжує цикл публікацій про лауреатів відповідних номінацій з нагоди 30-річчя ГС "ІФАФ".
Як ми повідомляли раніше, 23 грудня 1990 року футбольна громадськість Івано-Франківщини на своїх установчих зборах вирішила створити організацію, яка на добровільних засадах об’єднала футбольні клуби та команди, дитячі спортивні школи, тренерів, арбітрів, ветеранів футболу та вболівальників нашого краю.
У цьому році Івано-Франківська обласна асоціація футболу (ІФАФ) святкує свій ювілей – 30 років з дня створення! 2 грудня на засіданні Виконавчого комітету ІФАФ були затверджені списки номінацій та лауреатів для відзначення під час заходів з нагоди 30-річчя ГС "ІФАФ". Сьогодні ми представляємо кращих арбітрів 1990-2020 років.
Номінація "АРБІТРИ"
Геренда Євген
Почав працювати арбітром у 1994 році, коли почав обслуговувати матчі регіональних змагань. У цьому ж році Геренду перевели на обслуговування матчів Чемпіонату України серед аматорів. Через 2 роки, з 1996, Євген Геренда став обслуговувати матчі другої ліги України. З 2001 року — Першої ліги України, а з 2005 року — матчі найвищого українського дивізіону Прем'єр ліги. У 2009 році відсудив матч за Суперкубок України. У цьому ж році посів 5-те місце в списку найкращих рефері України за результатами опитування УПЛ. Нині – голова Комітету арбітрів ГС "ІФАФ".
Дебенко Ігор
Кар’єру арбітра розпочав у 2007 році. Проводив матчі регіональних змагань з футболу, ДЮФЛ України та чемпіонату України серед аматорів. У 2012 році дебютував в якості асистента арбітра матчів професіональних команд. Станом на сьогодні провів більше 100 матчів за участю професіональних клубів. З 2019 року – асистент арбітра матчів УПЛ. Член Виконавчого комітету Комітету арбітрів ГС "ІФАФ".
Клим Тарас
Розпочав кар’єру арбітра на професійному рівні у 1992 році. Всього в якості арбітра та асистента арбітра провів 320 матчів за участю професіональних команд. Асистент арбітра ФІФА. Працював на 6 матчах єврокубків та 4 матчах за участю Національних збірних команд. Проводив в якості рефері також матчі на міжнародних товариських турнірах. Володар спеціальної нагороди "Золотий прапорець" як кращий асистент арбітра за підсумками сезону. 4 рази входив в число 10-ти кращих асистентів арбітра України за підсумками року. З 2011 по 2015 рр. - очолював Комітет арбітрів Івано-Франківської обласної асоціації футболу. Проявив себе також як і футбольний функціонер: президент НФК "Спартак" Івано-Франківськ; один із ініціаторів створення та один із засновників Івано-Франківської обласної федерації футболу; голова обласної федерації футболу в 1990-1994 рр. та в 2015-2017 рр.; голова Комітету масового футболу УАФ. Нині – перший заступник голови ГС "ІФАФ", делегат Української асоціації футболу.
Кобиляк Ярослав
Арбітр-рекордсмен за кількістю проведених матчів обласних змагань з футболу. Станом на 2006 рік провів 1 000 (!) матчів чемпіонату, першості та розіграшу Кубка області. Практичний арбітраж продовжував до 2012 року. Неодноразово входив до числа кращих арбітрів Івано-Франківщини за підсумками футбольного сезону. Після завершення кар’єри арбітра став спостерігачем арбітражу матчів обласних змагань з футболу.
Лаврів Ігор
У молодому віці виступав на позиції воротаря в аматорських футбольних клубах області. Всього в якості арбітра та асистента арбітра провів 357 матчів за участю професіональних команд. Розпочав проводити матчі за участю вказаних команд у 1991 році. Матчі Вищої ліги чемпіонату України проводив з 1993 по 2004 роки. Є рекордсменом серед арбітрів/асистентів арбітра Івано-Франківщини за кількістю проведених матчів серед команд Вищої ліги. Входив в число 10-ти кращих асистентів арбітра України за підсумками року. По завершенні кар’єри арбітра певний час очолював Комітет арбітрів та Контрольно-дисциплінарний комітет обласної федерації футболу.
Овчар Ігор
Матчі за участю професіональних команд почав проводити у 1992 році. Всього у професіональних лігах провів 142 матчі (арбітр – 111; асистент арбітра - 31). Проводив матчі Другої та Першої ліги України, а також матчі Кубка України. Практичний арбітраж на рівні професійних команд завершив у кінці 2003 року. Після завершення кар’єри арбітра став спостерігачем арбітражу. Зараз – спостерігач арбітражу матчів Першої ліги ПФЛ, заступник голови ГС "ІФАФ", голова Асоціації міні-футболу області, член Виконавчого комітету Комітету арбітрів ГС "ІФАФ".
Овчар Михайло
В практичному арбітражі змагань серед команд Вищої ліги провів 11 сезонів (1992-2002). Всього в якості арбітра та асистента арбітра провів 291 матч за участю професіональних команд. Асистент арбітра ФІФА. Працював на 6 матчах єврокубків та 3 матчах за участю Національних збірних команд. У 1998 році отримав спеціальну нагороду "Золотий прапорець" як кращий асистент арбітра за підсумками сезону. Входив в число 10-ти кращих асистентів арбітра України за підсумками року. По завершенні кар’єри арбітра розпочав кар’єру спостерігача арбітражу. Працював виконавчим директором НФК "Спартак" Івано-Франківськ та ЖФК "Нафтохімік" Калуш. Один із засновників обласної федерації футболу. Зараз спостерігач арбітражу матчів УПЛ. Заступник голови ГС "ІФАФ", член Комітету жіночого футболу УАФ.
Ольшанецький Василь
В якості футболіста виступав в складі дубля "Спартака" Івано-Франківськ. Постійні травми змусили залишити активний футбол. Загалом в практичному арбітражі провів 18 років, з них 11 сезонів - проводив матчі команд Вищої ліги (пізніше - УПЛ). Всього в якості арбітра та асистента арбітра провів 304 матчі за участю професіональних команд. 8 років - асистент арбітра ФІФА. Працював на 12 матчах єврокубків та 8 матчах за участю Національних збірних команд. 2 рази входив в число 10-ти кращих асистентів арбітра України за підсумками року. По завершенні кар’єри арбітра певний час був спостерігачем арбітражу матчів Другої ліги ПФЛ України. Очолював Комітет арбітрів Івано-Франківської обласної асоціації футболу. З моменту повернення статусу професіонального клубу і до сьогодні – президент МФК "Прикарпаття" Івано-Франківськ.
Романюк Анастасія
Практичний арбітраж розпочала 2005 року з регіональних змагань. Арбітр ДЮФЛ та аматорської першості України (2006-2011), другої ліги (з 2012) і чемпіонату U-19 УПЛ (з 2012). Арбітр першої ліги України з 2017 року, арбітр FIFA з 2015 року. Визнана найкращим арбітром жіночого чемпіонату України 2016 року. У 2017 році працювала арбітром матчу 1/16 фіналу жіночої Ліги чемпіонів між командами "Медик" (Польща) та "Ліон" (Франція). У 2018 році – арбітр на матчах міжнародного турніру серед жіночих збірних команд Cyprus Women's Cup-2018. В якості арбітра проводила також ряд інших поєдинків різного рівня серед жіночих збірних команд під егідою УЄФА. 14 листопада 2020 виконувала обов'язки четвертого арбітра в складі української жіночої бригади арбітрів на матчі чоловічих збірних Сан-Марино — Гібралтар в рамках Ліги націй (вперше в історії футбольного арбітражу матч даного турніру проводила жіноча бригада арбітрів).
Сушко Валерій
Свій шлях у футболі розпочав в якості гравця. Виступав за команди: "Будівельник" Калуш, "Карпати" Брошнів-Осада, "Хімік" Калуш. В якості арбітра матчів команд-майстрів почав проводити поєдинки з 1988 року. Всього ж провів 111 матчів як рефері змагань серед професіоналів. Арбітр Республіканської категорії УРСР. Після завершення практичного арбітражу працював спостерігачем арбітражу (інспектором). Крім того, виконував функції начальна команди ЖФК "Спартак" Івано-Франківськ.